Intimkoncert med Carl Emil Petersen
Carl Emil Petersen er kendt for sin evne til at formidle stærke følelser. Arkivfoto

Intimkoncert med Carl Emil Petersen

En særlig koncert på Nykøbing Sjælland Bibliotek

AF BJARNE HANSEN / Onsdag 13-11-24 - 17:44

NYKØBING - Fredag den 22. november kl. 20 inviterer Nykøbing Sjælland Bibliotek til en særlig koncert med Carl Emil Petersen, der vil fremføre sine sange i deres mest rå og ærlige form.


Som en del af sin efterårsturné giver han publikum mulighed for at opleve hans musik i et intimt set-up, hvor de personlige tekster og melodier får fuld plads.


Carl Emil Petersen, kendt for sin evne til at formidle stærke følelser og hverdagsnære historier, er anerkendt som en af Danmarks store sangskrivere.

Entréen er 275 kr., og publikum kan forvente en aften præget af nærvær og en unik musikalsk oplevelse.





FORKERTE FAKTA? Nykøbing Avis skal ikke offentliggøre faktuelle fejl. Hvis der er noget i denne artikel, du føler er forkert, skal du kontakte os på mail: nykavis@gmail.com.

© Copyright 2025 Nykøbing Avis. Denne artikel er beskyttet af lov om ophavsret og må ikke kopieres eller på anden måde videreudnyttes uden særlig aftale.